dr hab. n. med. Iwona Rospond-Kubiak

Specjalista chorób oczu

dr hab. n. med. Iwona Rospond-Kubiak

Specjalizuje się m.in. w diagnozowaniu i leczeniu operacyjnym najczęstszego pierwotnego nowotworu wewnątrzgałkowego u osób dorosłych, czyli czerniaka naczyniówki.

Zajmuje się również terapią czerniaka spojówki oraz badaniem zmian nowotworowych występujących w obszarze oczodołu i powiek. W swojej karierze zawodowej poświęca się ocenie klinicznej znamion barwnikowych naczyniówki, a także różnicowaniu przerzutów do błony naczyniowej. W SCO Ocuservice przeprowadza diagnostykę chorób nowotworowych i zabiegi z zakresu chirurgii okulistycznej zmian podejrzanych nowotworowo u osób dorosłych oraz dzieci.

Jest także Członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz instytucji międzynarodowych tj. International Society of Ocular Oncology czy European Association for Vision and Eye Research. Od wielu lat prowadzi Poradnię Onkologii Okulistycznej w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wykształcenie zdobywała również na tej samej uczelni. Regularnie odbywa staże zagraniczne poświęcone diagnostyce onkologicznej m.in.  w Paryżu na Uniwersytecie Paryskim oraz w Liverpoolu. W swoim dorobku posiada liczne publikacje w specjalistycznych czasopismach poświęconych onkologii okulistycznej. Charakteryzuje się sympatią i zaufaniem pacjentów.

Wizyty możliwe również w języku angielskim.

Bez względu na to, czy masz problemy z widzeniem, czy potrzebujesz regularnych badań okulistycznych, jesteśmy tu, aby pomóc.