Leczymy choroby oczu z troską i pasją

Choroby oczu dotykają coraz więcej osób, powodując zaburzenia lub utratę zdolności widzenia. Każda z nich charakteryzuje się określoną przyczyną oraz objawami, a sposób leczenia jest dobierany przez wykwalifikowanego specjalistę.

AMD (Age-related Macular Degeneration) to zwyrodnienie plamki żółtej (znajdującej się w siatkówce), które często postępuje niezauważenie. Do wczesnych objawów AMD zalicza się nieostre widzenie oraz zniekształcenie widzianych linii – przyjmują one nierówne, faliste kształty.

Choroba ta jest szczególnym zagrożeniem dla osób, które długo żyły bez świadomości chorowania na cukrzycę. Retinopatia spowodowana jest uszkodzeniem naczyń siatkówki przez zbyt wysokie stężenie glukozy we krwi i niedokrwienie.

Jaskra, czyli podwyższone ciśnienie wewnątrz oka, powoduje zanik nerwu wzrokowego. Początek choroby w jaskrze z otwartym kątem przesączania pozostaje często niezauważony.

CSR, czyli centralna surowicza retinopatia, objawia się pogorszeniem ostrości widzenia lub wrażeniem zamglenia oka spowodowanym uniesieniem części warstw siatkówki w pobliżu plamki żółtej.

Czerniak naczyniówki jest jednym z najczęstszych pierwotnych nowotworów wewnątrzgałkowych. Zmiany rozrastają się z komórek barwnikowych, czyli melanocytów.

BRVO, czyli zakrzep gałązki żyły środkowej siatkówki.
CRVO to zakrzep żyły środkowej siatkówki. To schorzenie polega na zamknięciu światła głównej żyły znajdującej się w siatkówce.

Bez względu na to, czy masz problemy z widzeniem, czy potrzebujesz regularnych badań okulistycznych, jesteśmy tu, aby pomóc.