Okuloplastyka

Sprawdź potencjał zabiegów chirurgicznych naszej placówki.

Okuloplastyka

Pkuloplastyka to dziedzina medycyny okulistycznej zajmująca się chirurgicznymi i niechirurgicznymi procedurami mającymi na celu poprawę funkcji oraz estetyki struktur oka i jego okolicy. W ramach okuloplastyki można przeprowadzać operacje rekonstrukcyjne powiek, usuwanie zmian skórnych w okolicy oka, korekcję deformacji powiek czy też zabiegi mające na celu poprawę wyglądu i funkcji oczu, takie jak korekcja podwójnego widzenia czy implantacja protez gałki ocznej.
Okuloplastyka pozwala nie tylko na poprawę zdrowia oka, ale również na przywrócenie pacjentom pewności siebie i komfortu związanego z wyglądem ich oczu.

Decydując się na zabieg korekty powiek w naszym centrum, otrzymujesz możliwość wizualnego odmłodzenia swojej twarzy oraz odzyskasz prawidłowy komfort widzenia. Korekta górnych powiek pomaga pozbyć się nadmiaru wiotkiej skóry oraz przepuklin tłuszczowych. Ponadto wykonujemy korektę powiek górnych również w przypadku występowania ptozy. Zabieg blefaroplastyki powiek górnych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a zaraz po jego wykonaniu pacjent wraca do domu.

Blefaroplastyka – korekta chirurgiczna powiek dolnych

Starzenie się organizmu powoduje pojawienie się wielu zachodzących w nim zmian. Częstym zjawiskiem w obrębie aparatu wzrokowego jest osłabienie więzadeł powiekowych oraz obniżenia napięcia mięśni oka, w efekcie czego może dojść do znacznego podrażnienia rogówki rzęsami. Nieleczone schorzenie może doprowadzić do bliznowacenia rogówki i trwałego pogorszenia widzenia. Celem zabiegu jest poprawa ustawienia powiek oraz pola widzenia. Do schorzenia, które można wyleczyć chirurgiczną blefaroplastyką należy również zaliczyć przepuklinę tłuszczową powieki dolnej, która może zajmować całą powiekę lub jej część. Powodem powstawania schorzenia jest wypchnięcie tkanki tłuszczowej, która otula oko.

Gradówka

Gradówka to miejscowy, przewlekły stan zapalny gruczołów Meiboma, zlokalizowanych w tarczkach powiek. Gruczoły te odpowiadają za utrzymanie prawidłowego natłuszczenia brzegów powiek. Gradówka powstaje na skutek zaczopowania ujścia tych gruczołów, czego efektem jest zgromadzenie się złogów łoju i powstanie stanu zapalnego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny. Cały zabieg jest bezbolesny i wykonany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu lekarz aplikuje antybiotyk i nakłada opatrunek.

Kępki żółte

Kępki żółte przybierają postać grudkowatych, różnokształtnych zmian skórnych, zwykle pojawiających się w obrębie powiek górnych oraz dolnych w kącie przyśrodkowym oka. Charakteryzują się skłonnością do powolnego wzrostu oraz półtwardą strukturą. Ich obecność związana jest z odkładaniem się cholesterolu w skórze, dlatego są najczęstszą oznaką wszelkich zaburzeń gospodarki lipidowej organizmu

Zmiany guzkowe powiek

Zmiany guzkowe mogą występować pod postacią różnych form tj. brodawczak, narośl lub torbiele. Ich charakter może być zarówno łagodny, jak i złośliwy. Powstają z naskórka, rzadziej ze skóry właściwej i jej przydatków. Najpowszechniejsze czynniki wpływające na rozwój zmian powiek to: narażenie na szkodliwe promieniowanie UV, wiek chorego oraz typ skóry.

Bez względu na to, czy masz problemy z widzeniem, czy potrzebujesz regularnych badań okulistycznych, jesteśmy tu, aby pomóc.