Zabiegi operacyjne

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę zabiegów operacyjnych aparatu ochronnego oka.

Zakres specjalizacji

ZABIEGI OPERACYJNE

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę zabiegów operacyjnych aparatu ochronnego oka. Ich celem jest przywrócenie prawidłowych konstrukcji anatomicznych powiek oraz obszarów sąsiadujących, dzięki czemu uzyskają prawidłową funkcję i wygląd. Wykonujemy zabiegi plastyczne powiek górnych, a także korekcję powiek dolnych w przypadku ich podwinięcia lub odwinięcia. Ponadto usuwamy gradówki, kępki żółte oraz guzki powiek i ich brzegów. W naszej placówce przeprowadzamy również leczenie operacyjne wybranych nowotworów aparatu ochronnego oka oraz przedniego odcinka gałki ocznej.
Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem może być konieczna wizyta kwalifikacyjna w naszym ośrodku, na której podejmowana jest decyzja co do rodzaju zabiegu, a także zalecane są niezbędne badania, jakie należy wykonać przed operacją. Po każdym zabiegu niezbędna jest wizyta kontrolna, w celu ustalenia czy leczenia przebiega prawidłowo.

Centrum dysponuje nowoczesną salą zabiegową, wyposażoną w sprzęt najnowszej generacji, w tym mikroskop operacyjny Topcon OMS-90. Wyposażony został w innowacyjną konstrukcję, która umożliwia naszym chirurgom oglądanie ostrego i wyrazistego obrazu. System oświetlenia Topcon OMS-90 gwarantuje doskonały czerwony refleks, który odgrywa znaczącą rolę podczas zabiegu. Ponadto nasz mikroskop posiada wbudowany filtr żółty, którego zadaniem jest zapewnienia pełnej ochrony siatkówki przed szkodliwym działaniem światła podczas procedury operacyjnej.

Zakres specjalizacji

Leczymy choroby oczu z troską i pasją

W Poznańskim Centrum Wzroku specjalizujemy się w diagnozowaniu i leczeniu powszechnych chorób oczu, w tym zwyrodnienia plamki żółtej, retinopatii cukrzycowej, krótkowzroczności i nowotworów oka.

Zespół doświadczonych okulistów oraz zaawansowana technologia diagnostyczna pozwalają nam zapewnić precyzyjną i skuteczną opiekę naszym pacjentom.

AMD (Age-related Macular Degeneration) to zwyrodnienie plamki żółtej (znajdującej się w siatkówce), które często postępuje niezauważenie.To związane jest z wiekiem.

Choroba ta jest szczególnym zagrożeniem dla osób, które długo żyły bez świadomości chorowania na cukrzycę. Retinopatia spowodowana jest uszkodzeniem naczyń siatkówki przez zbyt wysokie stężenie glukozy we krwi i niedokrwienie.

Jaskra, zaćma i choroby siatkówki

Jaskra, czyli podwyższone ciśnienie wewnątrz oka, powoduje zanik nerwu wzrokowego. Początek choroby w jaskrze z otwartym kątem przesączania pozostaje często niezauważony.

Bez względu na to, czy masz problemy z widzeniem, czy potrzebujesz regularnych badań okulistycznych, jesteśmy tu, aby pomóc.