Dr Grzegorz Pfeiffer

Specjalista chorób oczu

Dr Grzegorz Pfeiffer

Ukończył poznańską Akademię Medyczną a karierę zawodową jako specjalista chorób oczu rozpoczął w roku 2005.

Swoje kwalifikacje w zakresie mikrochirurgii oka i diagnostyki schorzeń́ narządu wzroku poszerzał również w Niemczech. W Specjalistycznym Centrum Okulistycznym Ocuservice dr Grzegorz Pfeiffer wykonuje zabiegi chirurgiczne. Zajmuje się przede wszystkim blefaroplastyką, czyli korektą powiek górnych oraz dolnych. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Umożliwia on wyeliminowanie problemów związanych z opadającymi powiekami. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i nadmiaru skóry. Korektę powiek wykonuje się zarówno ze względów estetycznych, jak i z uwagi na zmniejszone pole widzenia wynikające ze zwężenia szpary powiekowej. Do jego zadań́ należy również usuwanie kępek żółtych, gradówek oraz guzków w obszarze powiek.

Od 2016 r. doktor Grzegorz Pfeiffer jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Specjalistów Okulistyki (FEBO). Należy również do niemieckiego Deutsche Ophthalmologische Gesellschaft i Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Przez wiele lat łączył pracę w Centrum Okulistycznym Ocuservice z pracą mikrochirurga w prywatnej klinice zlokalizowanej w niemieckim Poczdamie.  Charakteryzuje się niezwykłą empatią i poczuciem humoru.

Wizyty możliwe w języku niemieckim i angielskim

Bez względu na to, czy masz problemy z widzeniem, czy potrzebujesz regularnych badań okulistycznych, jesteśmy tu, aby pomóc.