dr Krzysztof Zawieja

Specjalista chorób oczu

dr Krzysztof Zawieja

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalista chorób oczu.

W Poznańskim Centrum Wzroku zajmuje się głównie diagnozowaniem oraz leczeniem zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem AMD, retinopatią cukrzycową, jaskrą oraz wszelkich chorób siatkówki. Jego specjalnością jest także leczenie chorób wieku dziecięcego.

W Poznańskim Centrum Wzroku wykonuje iniekcje doszklistkowe anty – VEGF, których głównym celem jest zahamowanie powstawania patologicznych naczyń krwionośnych w przypadku schorzeń tj. AMD, cukrzycowy obrzęk plamki lub proliferacyjna retinopatia cukrzycowa. Szczególne miejsce w pracy dr Krzysztofa Zawieji zajmuje laseroterapia, w tym laseroterapia mikropulsowa, służąca do leczenia chorób plamki. Jest to najnowocześniejsza metoda postępowania, umożliwiająca terapię zmian dotychczas niemożliwych do skutecznego wyleczenia. Ponadto wykonuje zabiegi laserowe tj. kapsulotomia, irydotomia, trabekuloplastyka, fotokoagulacja laserowa plamki żółtej i bieguna tylnego. Przeprowadza badania w kierunku kwalifikacji do zabiegu usunięcia zaćmy.

Wykonuje badania tj. angiografia fluoresceinowa, USG oraz UBM. Zajmuje się przeprowadzaniem badań diagnostycznych SOCT w kierunku leczenia jaskry tj. badanie stanu włókien nerwowych, ocena grubości warstwy komórek zwojowych w plamce czy ocenę stanu tarczy nerwu wzrokowego. Na badania w kierunku schorzeń związanych z narządem wzroku, mogą zapisać się osoby, które obserwują u siebie niepokojące objawy pogorszenia jakości widzenia. Od wielu lat podtrzymuje opinię życzliwego i empatycznego lekarza.

Wizyty możliwe również w języku angielskim.

Bez względu na to, czy masz problemy z widzeniem, czy potrzebujesz regularnych badań okulistycznych, jesteśmy tu, aby pomóc.