dr Mikołaj Meller

Specjalista chorób oczu

dr Mikołaj Meller

Współwłaściciel oraz Dyrektor Medyczny Poznańskiego Centrum Wzroku.

Jest specjalistą chorób oczu oraz chirurgiem okulistycznym. Jego celem było stworzenie nowoczesnego centrum okulistycznego specjalizującego się w leczeniu chorób siatkówki.

W ramach swoich obowiązków zawodowych zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób oczu, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem, retinopatia cukrzycowa, choroby siatkówki m.in. otwór plamki, błona przedsiatkówkowa i wiele innych.

Wykształcenie otrzymał na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Był stypendystą Kliniki Okulistycznej w Lubece, Marburgu i Wiedniu. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Szklistkowo-Siatkówkowych oraz Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego.

Specjalnością doktora Mikołaja Mellera jest leczenie zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem, w tym wykonywane od ponad 20 lat iniekcje doszklistkowe oraz operacje witreoretinalne, czyli zabiegi stosowane przy schorzeniach siatkówki. Ich celem jest usunięcie odwarstwienia siatkówki, krwotoków podsiatkówkowych oraz otworów w plamce. Zabiegi przeprowadzane są w tylnej części gałki ocznej, gdzie znajduje się siatkówka oraz ciało szkliste i mają na celu usuniecie zmian chorobowych.

Przez okres pracy zawodowej zajmuje się zwyrodnieniem plamki i chorobami siatkówki we współpracy z zagranicznymi badaczami. Ponadto od wielu lat poszukuje najskuteczniejszych metod leczenia, które proponuje w swoim ośrodku okulistycznym.

Pełni funkcję głównego badacza ośrodka w prowadzonych badaniach klinicznych. Dr Mikołaj Meller zajmuje się także diagnostyką obejmującą badanie SOCT, angiografię fluoresceinową oraz terapie anty-VEGF. Ponadto przeprowadza laseroterapię schorzeń siatkówki. Na badanie warto zgłosić się, jeśli obserwujemy pogorszenie jakości wzroku, plamę przed okiem, wykrzywienie obrazu lub inne niepokojące objawy. Od wielu lat cieszy się zaufaniem i wzorową opinią wśród pacjentów. Wizyty możliwe również w języku niemieckim.

Bez względu na to, czy masz problemy z widzeniem, czy potrzebujesz regularnych badań okulistycznych, jesteśmy tu, aby pomóc.